Pokiaľ si aj vy kladiete v týchto neľahkých časoch otázku ako sa efektívne a rýchlo zbaviť koronavírusu, našli sme pre Vás jednoduchú odpoveď.

Aj v tejto dynamickej situácii je potrebné hľadať efektívne riešenia v najzákladnejších východiskách. Podstatou je tak dôkladná vedecká analýza, ktorá nám odhalí pred akou veľkou výzvou v podobe koronavírusu stojíme. Veď predsa nie nadarmo sa hovorí: Poznaj svojho nepriateľa!

Pozreli sme sa preto na zatiaľ vedecky preukázané vlastnosti koronavírusu, aby sme vedeli, ako ho čo najlepšie zničiť.

ČO ZATIAĽ VIEME O KORONAVÍRUSE? AKÉ SÚ JEHO VLASTNOSTI?

Covid-19 je ochorenie, ktoré je spôsobené koronavírom nesúcim označenie SARS-CoV-2. Podobne ako iné vírusy aj koronavírus je citlivý na vonkajšie vplyvy. To znamená, že tiež neznáša slnečné svetlo, mráz a teplo.

Jedná sa o vírusy, ktorých povrchové štruktúry sú tvorené tukovým (lipidovým, lipoproteinovým) obalom.  Tento obal má podobný tvar ako astronomický jav – slnečná koróna (viď. obrázok vedľa), ktorú môžeme pozorovať napríklad pri zatmení slnka. Z tejto povrchovej štruktúry pramení aj názov týchto vírusov.

AKO SA PROTI KORONAVÍRUSU BRÁNIŤ?

Vyššie popísaný tukový obal je najväčšou slabinou vírusu. Vďaka nemu môžeme koronavírus zničiť aj s pomocou mydla a vody! Molekulárna štruktúra mydla pri styku s vodou vytvára amfifílie, ktoré infiltrujú dvojvrstvový tukový obal vírusu a rozkladajú, zničia ho zvnútra.

Odporúčame Vám preto nepodceňovať prevenciu umývania rúk. Keďže máme povrch rúk zvrásnený, je dôležité ich dôkladné umývanie, aspoň po dobu 1 minúty.

VYSKÚŠAJTE NAŠE


Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude nikde zverejnená. Web stránka je voliteľné pole.

KomentárKomentár
Vaše menoVaše meno
E-mailE-mail
Web stránkaWeb stránka

Súhlasím so zásadamiPrivacy