Aj napriek tomu, že by sa Vám čistenie povrchov mohlo zdať ako samozrejmé, nemusí to tak byť vždy. Osvedčené recepty na čistenie povrchov nemusia byť v tejto mimoriadnej situácii, keď sa cítime ohrození koronavírusom, účinné. Poradíme vám 5 osvedčených postupov, ktoré Vás v boji proti koronavírusu na povrchoch zaručene nesklamú:

1. POUŽÍVAJTE DEZINFEKČNÝ PROSTRIEDOK URČENÝ NA ČISTENIE POVRCHOV S OBSAHOM KYSELINY CHLÓRNEJ ALEBO CHLÓRNANU SODNÉHO, PRÍPADNE S VYSOKÝM OBSAHOM ALKOHOLU

Používanie dezinfekčných prostriedkov s aktívnym chlórom alebo s vysokým obsahom alkoholu už nie je v súčasnej dobe žiadnou novinkou. Túto informáciu môžete jednoducho nájsť na väčšine webových stránok alebo aj v odborných štúdiách. My sme nedávno obdržali technickú správu z Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC), ktorá tieto závery tiež potvrdila.

Podľa tejto správy by ľudské koronavírusy mali byť deaktivované prostriedkami s aspoň 70% obsahom alkoholu alebo za použitia účinnej látky aktívneho chlóru s koncentráciou 0,1-0,5% (napr. prostriedky na báze chlórnanu sodného).

Za najefektívnejšie riešenie pre Váš neustály boj s čistením povrchov však považujeme ekologickejší dezinfekčný prostriedok s kyselinou chlórnou, ktorý môžete nájsť aj v našom produkte s názvom FORCHEM AIR 250 PLUS. Prečo sme sa rozhodli práve pre kyselinu chlórnu?

Je to z toho dôvodu, že kyselina chlórna je reaktívnejšia a má silnejšie dezinfekčné účinky ako jej známejší protikandidát – chlórnan sodný. Zjednodušene vysvetlené: bunečná stena patogénnych mikroorganizmov má záporný náboj, čo umožňuje ľahší prienik neutrálnej molekuly kyseliny chlórnej v porovnaní so záporne nabitým chlórnanom. Týmto efektívnym prienikom dovnútra patogénu nám kyselina chlórna umožňuje jeho rýchle zničenie zvnútra, čo ju činí efektívnejšou.

2. PO NANESENÍ NA POVRCHY NECHAJTE DEZINFEKČNÝ PROSTRIEDOK PÔSOBIŤ ASPOŇ 5-10 MINÚT.

Aj napriek tomu, že u dezinfekčných prostriedkov nastupuje dezinfekčný účinok veľmi rýchlo, z dôvodu prevencie odporúčame nechať dezinfekčný prostriedok pôsobiť na povrchu približne okolo 5-10 minút.

Dôležité je, aby sme s pomocou dezinfekčného prostriedku infekčnú dávku vírusu dostali pod úroveň, ktorá by nám už mohla spôsobiť ochorenie. Dlhším pôsobením prostriedku tak preventívne eliminujeme možné riziko, ktoré by mohlo vzniknúť, pokiaľ by množstvo častíc vírusu na povrchoch bolo vyššie.

3. PRI ČISTENÍ POVRCHOV UPREDNOSTŇUJTE HLAVNE RIZIKOVÉ OBLASTI

Zamerajte sa pri čistení hlavne na rizikové oblasti. Týmito oblasťami sú tzv. „dotykové“ miesta, u ktorých je riziko nákazy vyššie. Typickými príkladmi sú kľučky dverí, stoly, vypínače, klávesnice, toalety a umývadlá. Tieto miesta odporúčame z dôvodu prevencie dezinfikovať častejšie ako iné povrchy.

4. POUŽÍVAJTE OCHRANNÉ PRVKY

Pri čistení nezabúdajte na rukavice a uistite sa, že je miestnosť dobre vetraná. Jednorazové ochranné prvky po každom čistení vyhoďte.

5. NEZABÚDAJTE VYČISTIŤ AJ OVZDUŠIE V INTERIÉRI

Samotné čistenie povrchov je síce efektívne, ale bohužiaľ pre boj s koronavírusom nemusí stačiť. Nemali by ste podceniť ani ovzdušie vo vašom interiéri.

Našťastie jeho dôkladná dezinfekcia nie je náročná a na rozdiel od čistenia povrchov Vám nezaberie veľa času. Postačí pokiaľ prostredníctvom rozprašovača alebo zvlhčovacích zariadení rozprášite do ovzdušia určité množstvo dezinfekčného prostriedku (dbajte prosím na informácie na obale výrobku) a necháte pár hodín pôsobiť v ovzduší. Týmto spôsobom by ste mali úspešne eliminovať možný výskyt častíc vírusu v interiéri.

Dávame Vám do pozornosti dezinfekčný prípravok FORCHEM AIR 250 PLUS.


Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude nikde zverejnená. Web stránka je voliteľné pole.

KomentárKomentár
Vaše menoVaše meno
E-mailE-mail
Web stránkaWeb stránka

Súhlasím so zásadamiPrivacy