kyselina chlórna

V súčasnej dobe mimoriadnych opatrení v dôsledku koronavírusu si môžete na internetových stránkach prečítať veľké množstvo tipov a rád, ako správne vyčistiť povrchy a aké prostriedky u toho používať. My sme si vybrali ako účinnú látku v našom produkte FORCHEM AIR 250 PLUS kyselinu chlórnu. Prečo by ste mali podobné rozhodnutie urobiť aj Vy?

 

Kyselina chlórna je pre naše telo blízkou kyselinou na rozdiel od alkoholových prípravkov alebo prípravkov s obsahom chlórnanu sodného. Ľudský organizmus ju produkuje prirodzene ako súčasť svojho obranného systému. Náš imunitný systém ju využíva k hubeniu patogénov rôznych druhov, najčastejšie k zničeniu opotrebovaných buniek.

 

Produkcia dezinfekčného roztoku s obsahom kyseliny chlórnej je rýchla a nenáročná. Vzniká ako podstatná zložka vodného roztoku (biocídnej zmesi) generovaného elektrochemickou reakciou roztoku jedlej soli (chloridu sodného) a vody. Kyselina chlórna je slabou kyselinou a je všeobecne známe, že ju nie je ľahké stabilizovať v čistej forme. Odporúča sa ju preto používať v zmesi vodného roztoku, aby si udržala potrebnú účinnosť a súčasne aj koncentráciu bezpečnú pre naše zdravie. Jednoduchosť spočíva tak nielen v domácnosti bežne dostupných reakčných látkach, ale aj v jej ekologickej produkcii.

 

Aktívny chlór, ktorý je zložkou biocídnej zmesi s kyselinou chlórnou, je potvrdený zdravotníckou organizáciou WHO A UNICEF ako účinný proti vírusom s tukovým obalom. Do tejto skupiny patrí aj vírus SARS-CoV-2.

 

Okrem vyššie uvedeného virucídneho účinku je kyselina chlórna známa aj tým, že je vysoko efektívna proti baktériám, spóram a plesniam. Väčšina patogénov vo vode zrodených si na ňu nevyvinie odolnosť ani pri každodennom používaní.

 

Zmes s vysokým obsahom kyseliny chlórnej je neutrálna a vďaka tomu je minimálne korozívna. Dezinfekčné prostriedky na báze chlórnanu sodného sú na rozdiel od nej silne zásaditého charakteru a majú preto korozívne účinky.

 

Na základe vyššie uvedených argumentov sa tak dá jednoducho zhrnúť, že kyselina chlórna predstavuje bezpečnejšie a ekologickejšie riešenie ako iné produkty s obsahom chlórnanu sodného, ktoré sú bežne dostupné na trhu. Dokonca niektoré štúdie ukazujú, že je efektívnejšia aj pri ničení patogénov. Z týchto dôvodov sme sa pre ňu rozhodli MY. Bude to aj VAŠA voľba?


Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude nikde zverejnená. Web stránka je voliteľné pole.

KomentárKomentár
Vaše menoVaše meno
E-mailE-mail
Web stránkaWeb stránka

Súhlasím so zásadamiPrivacy