Elektrochemicky aktivované roztoky

Produkované sú v zariadení s osobitnými membránovými reaktormi. Sú vedené cez kanáliky a komory a oddelia sa menbránami.

Elektrochemicky vytvorená forma aktívneho chlóru (roztok kyseliny chlórnej) je produkovaná z obyčajnej soli, vody a elektriny.

Kyselina chlórna – chemická štruktúra

Čo je elektrochemická aktivácia (ECA technológia)?

ECA je vedecký proces, ktorý napodobňuje vlastný prirodzený obranný mechanizmus organizmu. Keď je organizmus  napadnutý baktériami a vírusmi, imunitný systém tela okamžite reaguje odoslaním zvýšeného počtu bielych krviniek, nazývaných neutrofily do miesta invázie. Po aktivácii tieto bunky produkujú podstatné množstvo zmiešaného oxidačného roztoku, ktorý je vysoko účinný pri eliminácii všetkých napadajúcich mikróbov a patogénov. Oxidant, ktorý produkujú biele krvinky je známy ako jeden z najsilnejších prírodných dezinfekčných prostriedkov, netoxický pre ľudí a je vysoko účinný ako antimikrobiálne činidlo s rýchlym účinkom. Je nazývaný ako kyselina chlórna (HOCl).

Elektrochemicky aktivovaná voda

  Elektrochemicky aktivovaná voda, známejšia pod názvom ako roztoky ECA vznikajú elektrochemickým rozkladom vodného roztoku chloridu sodného za presných podmienok.

Aktiváciou roztoku chloridu sodného za pomoci elektrického náboja vznikajú tri odlišné roztoky:

  • Anolyt – používa sa ako dezinfekčný prostriedok (nahrádza chemické prostriedky na báze chlóru)

 

Obsah aktívneho chlóru pH ORP
500 – 700 ppm 2 – 3,5 1000 – 1200 mV

 


 

  • Katolyt – používa sa ako čistiaci prostriedok (nahrádza chemické prostriedky na báze hydroxidov)
Obsah aktívneho chlóru pH ORP
0 ppm 11 – 13 800 – 900 mV

 


 

  • Neutrálny Anolyt – používa sa ako dezinfekčný a sterilizačný prostriedok. Vhodný pre použitie, kde je dôležité pH (napr. z dôvodu ochrany materiálov pred koróziou)
Obsah aktívneho chlóru pH ORP
500 – 700 ppm 5 – 8,5 700 – 900 mV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy